Nápověda (toto je původní dokument, aktualizace se připravuje)

K čemu slouží náš server?

Hlavní funkcí našeho serveru je soukromá bezplatná inzerce, to znamená, že můžete zcela zdarma vkládat inzeráty do naší databáze a tyto inzeráty si budou ostatní návštěvníci prohlížet a odpovídat Vám - emailem, telefonicky, SMSkou nebo po ICQ.
Kromě inzertní sekce u nás najdete i Adresář Firem. Ten je zaměřen na podporu malého a středního podnikání. Funguje na podobném principu - pokud máte firmu nebo podnikáte, stačí sem vložit Vaše kontaktní údaje a čím se zabýváte a ostatní návštěvníci si Vás tu mohou najít a pak kontaktovat.

Co a kde na najdete na Hyperinzerci?

V levém horním rohu se nachází logo, které nás po odkliknutí odkáže na úvodní stránku Adresáře Firem nebo Hyperinzerce (podle toho, kde se právě nacházíme). Vedle loga se nachází aktuální počet inzerátů na Hyperinzerci. V horní liště dále naleznete odkazy, které Vás přepnou z Adresáře na Hyperinzerci a naopak a také vlaječky, které po odkliknutí vedou na jiné jazykové verze našeho serveru.
Pokud se podíváme přímo doleva, uvidíme zde odkazy na jednotlivé sekce stránek. Hlavními sekcemi jsou Inzeráty a Adresář Firem. Jednotlivé jejich kategorie mají samozřejmě podsekce jako např. auto-moto, elektro, mobily, nemovitosti, brigády atd.
Na pravé straně se nacházejí funkce pro pokročilou práci se serverem - úplně nahoře je funkce Podat inzerát, nechybí také rychlé vyhledávání inzerátů a přihlášení uživatele či provádění úplně nové registrace. Pod těmito prvky se obvykle nachází reklamní bannery našich klientů, partnerů a spřátelených webů.
Obsah střední části se mění na základě Vašich voleb - po kliknutí na kategorie se tu vypisuje obsah jednotlivých sekcí - inzeráty nebo firmy, při přidávání inzerátů se tu zobrazuje formulář atd.
Na úvodní stránce Vám nezapomínáme sdělovat důležité informace, novinky a upozornění. Kromě nich je možné zde vidět zkrácený výpis posledních 10ti vložených inzerátů a také 10 náhodně vybraných firem z adresáře.

Co je registrace a přihlášení?

Registrace je krátká operace, která Vám usnadní budoucí inzerování tím, že se pak do každého inzerátu automaticky vloží Vaše kontaktní údaje. Z registrace také plynou další výhody jako např. možnost vkládání inzerátů s větším množstvím fotografií, dále možnosti použití funkcí mazání, obnovování a editování inzerátu a přidání firmy.
Registrace je jednorázová akce - stačí jednou vyplnit formulář s kontaktními údaji a udat jméno a heslo, pod kterým se chcete pokaždé přihlašovat. Tyto údaje pak odešlete při každé návštěvě Hyperinzerce z malého formuláře po pravé straně.
Pro zaregistrování stačí mít funkční emailovou schránku. Po odeslání registračního formuláře Vám přijde zpráva s odkazem, na který stačí kliknout a tím potvrdit vlastnictví oné schránky a pak už se můžete kdykoliv normálně přihlásit pod zvoleným jménem a heslem.
Po přihlášení se Vám po pravé straně místo formuláře objeví několik odkazů, s jejichž pomocí můžete snadno prohlížet, upravovat, mazat a obnovovat Vaše inzeráty a záznam Vaší firmy. Samozřejmě tu najdete i možnost dodatečně změnit Vaše osobní údaje. V neposlední řadě je zde odkaz na sekci Můj účet. Ta obsahuje přehled odkazů na všechny funkce portálu a v neposlední řadě i uložené reakce na Vaše inzeráty.

Zapomněl jsem své přihlašovací údaje - co teď?

Nic není ztraceno, pod přihlašovacím miniformulářem po pravé straně se nachází odkaz Zapomněli jste heslo, který Vás dovede k formuláři se dvěma položkami: vyplňte Vaše logovací jméno, pokud si ho pamatujete nebo alespoň email, pod kterým jste se registrovali. Po odeslání formuláře bude na Vaší emailovou adresu poslána stručná zpráva, obsahující Vaše přihlašovací údaje.

Mám problémy s přihlášením, i když mám správné jméno a heslo..

Pokud jste registrovaní, svoji registraci jste potvrdili kliknutím na odkaz v aktivačním emailu a máte správné přihlašovací jméno a heslo, tak bude problém nejspíše v nastavení Vašeho prohlížeče nebo softwarem, který používáte - firewally apod. Ve standardním nastavení funguje přihlašování na všech platformách a ve všech moderních prohlížečích. Následuje seznam známých problémů, konfliktů a nekompatibilních nastavení:
 • Váš prohlížeč (programy jako Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera apod.) musí mít úroveň zabezpečení nastavenu na střední/normální/výchozí. Např. v Internet Exploreru je to v nabídce Nástroje » Možnosti internetu » Zabezpečení.
 • V prohlížeči musí být v dostatečné míře povoleny cookies neboli dáno jejich výchozí nastavení. Např. v Internet Exploreru je to v nabídce Nástroje » Možnosti internetu » Osobní údaje.
 • Program Kerio Personal Firewall způsobuje vypadávání přihlášení. Jsou dvě řešení - při používání Hyperinzerce firewall na chvíli zakázat anebo provést změnu nastavení:
  • V prvém případě stačí pravým tlačítkem myši kliknout na ikonku se štítem v liště Windows vpravo dole a levým tlačítkem kliknout na volbu Zakázat firewall.
  • V druhém případě klikněte místo na zákaz na volbu Konfigurace. Vlevo vyberte záložku WWW, nahoře pak kartu Soukromí. V zobrazeném okně se ujistěte, že položka Filtrovat cizí cookies je nezaškrtnutá.
 • Kdybyste i po nastavení Vašeho PC podle předchozích rad měli s přihlášením problémy, obraťte se na technickou podporu, která se s Vámi pokusí přijít na původ problému. Při kontaktování technické podpory prosím vždy uveďte, co přesně Vám stránky při jaké operaci napsaly, jaký používáte prohlížeč a jak máte nastavené zabezpečení - na dotazy typu "Nejde mi přihlášení" z pochopitelných důvodů neragujeme.

Podávání inzerátů

Podávání inzerátů je jednoduché a zabere jen chvilku. Nejprve musíte kliknout na tlačítko Podat inzerát, které se vždy nachází vpravo nahoře pod velkým bannerem. Následně se Vám objeví nabídka různých sekcí, kam můžete inzerovat. Vyberte tu požadovanou kliknutím.
V další fázi se Vám objeví přidávací formulář. ten po vyplnění odešlete a inzerát bude přidán do zvolené kategorie.
Pokyny k vyplnění formuláře: Vyberte, o jaký typ inzerátu jde, tedy zda něco poptáváte nebo něco nabízíte (kliknutím označte). Dále následuje nadpis Vašeho inzerátu (max. 100 znaků) - buďte struční a výstižní. Nezapomeňte pak charakterizovat předmět inzerátu v textu inzerátu (max. 1000 znaků). Nezapomeňte také zvolit kraj, pro který daný inzerát platí (pokud jste registrováni a přihlášeni, tak se automaticky vybere kraj, který jste zvolili při registraci, můžete to ale samozřejmě dle potřeby změnit).
 • Registrovaní uživatelé mohou k inzerátům přikládat fotografie a obrázky v rozumné velikosti a formátu JPG, GIF nebo PNG. V případě, že jste registrováni a přihlášeni, se Vaše osobní údaje přidají z databáze a není třeba je k inzerátu dopisovat, jako anonymní uživatel to ale učinit musíte. Vyplnění osobních údajů je zčásti povinné. Patří sem: jméno a příjmení, e-mail jako údaje povinné a telefonní číslo a ICQ jako údaje nepovinné.
 • Zlepšit vyhlídky Vašeho inzerátu na úspěch můžete přidáním odkazu na podrobnosti na webu a udáním přesné ceny do kolonky 'Cena'. Pokud inzerujete v sekci, kde je zaveden ještě podrobný filtr (např. u aut, nemovitostí apod.), zobrazí se Vám část formuláře oranžově. Vyplatí se jí poctivě vyplnit, protože podle Vámi uvedených informací si lidé filtrují nabídky a tím pádem se k Vašemu inzerátu dostanou zájemci s nejvyšší šancí na úspěch prodeje.
 • Po všech těchto krocích musíte potvrdit, že souhlasíte s pravidly a podmínkami našeho serveru a pak vpravo dole klikněte na tlačítko 'Vložit inzerát' a vše je hotovo. Pokud jste vše vyplnili korektně, zobrazí se Vám potvrzující hlášení a podoba nového inzerátu.

Jak opravit inzerát?

Po přihlášení klikněte po pravé straně na 'Moje inzeráty'. Zobrazí se výpis Vašich inzerátů, kde jen stačí kliknout na položku 'Editovat inzerát' pod zvoleným inzerátem. Následně se zobrazí předvyplněný formulář s údaji Vámi zvoleného inzerátu - inzerát můžete upravit a uložit změny.

Jak vymazat inzerát?

Po přihlášení klikněte po pravé straně na 'Moje inzeráty'. Zobrazí se výpis Vašich inzerátů, kde jen stačí kliknout na položku 'Odstranit inzerát' pod zvoleným inzerátem. Následně se zobrazí detail inzerátu, který chcete odstranit a nad ním dotaz, zda ro chcete opravdu udělat. Když to potvrdíte, inzerát se přesune do archivu a už se nebude nadále zobrazovat ve stránkovaných výpisech. Registrovaní uživatelé mohou odstraněné inzeráty kdykoliv znovu obnovit pomocí odkazu 'Archiv inzerátů' v sekci 'Můj účet'.
Vymazat inzerát lze také kliknutím na příslušný odkaz v potvrzovacím emailu, který přijde po přidání inzerátu.

Co je obnovení inzerátu a jak to provést?

Tuto funkci používáme, abychom nemuseli znovu vypisovat celý inzerát. Je dostupná pouze registrovaným uživatelům. Pokud po určité době zjistíte, že Váš inzerát už se nenachází na prvních místech ve výpisu a přesto je aktuální, můžete po přihlášení kliknout po pravé straně na 'Moje inzeráty'. Zobrazí se výpis Vašich inzerátů, kde jen stačí kliknout na položku 'Obnovit' pod zvoleným inzerátem a potvrdit následný formulář. Inzerát se teď ve výpisech bude zobrazovat jako právě vložený..

Proč je u některých inzerátů jiná barva nebo označení TOP?

Tyto inzeráty jejich autoři zvýhodnili pomocí zpoplatněných služeb, takže se nyní zobrazují nad běžnými inzeráty nebo mají barevné zvýraznění, což výrazně zvyšuje jejich efektivitu. Více informací o topování a dalších službách najdete zde.

Jak získat daňový doklad o zaplacení za topnutí inzerátu?

Pokud jste registrovaným uživatelem, stačí se přihlásit a v záložce Moje inzeráty kliknout na odkaz Daňové doklady. Neregistrovaní uživatelé si mohou nechat zaslat potvrzení o zaplacení na email pomocí tohoto formuláře.
PODAT INZERÁT ZDARMA

Ve vyhledávání je 1 049 534 inzerátů